Markalar

lpg_arac_kitleri

home_app061970 yılında kurulan Atiker, zaman içinde LPG ve CNG yakıt sistemleri üretimine yöneldi. Otogaz sistemleri üretim ve pazarlanmasında hızlı bir gelişim süreci yaşayan Atiker, Konya’da yerleşik 55.000 m2’lik kapalı alana sahip tesislerinde ürettiği ürünlerini 40’ı aşkın ülkeye ihraç etmektedir.  550’nin üzerinde bayisiyle müşterilerine ulaşmaktadır.

r2_c2AKL, Atiker Otogaz Dönüşüm Kitleri’nin üreticisi Atiker Şirketler Grubu’nun bir üyesi olan AKL firmasının markasıdır. 250’ye varan bayi ağıyla yaygın servis sağlayan firmanın ürünlerinin %50’si ithal üründür. Sıralı sistemin en önemli parçaları olan ECU (Elektronik kontrol ünitesi) ve enjektörlerin tamamı İtalya’dan ithal edilmektedir.
.
.
.
.
.
.
aldesa_buyukAldesa Otogaz Sistemleri, 40 yılı aşkın süredir imalat sektöründe bulunan bir şirketler grubunda yer almaktadır. 1976 senesinde otogaz dönüşüm sistemlerine yönelik Ar-Ge çalışmaları başlatılmış ve 1978 yılında LPG dönüşüm sistemi hayata geçirilmiştir. 1995 senesinde yenilenmiş otogaz dönüşüm sistemini piyasaya süren firma, 40’ı aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. Aldesa, 350’nin üzerinde noktadan tüketicilere ulaştırmaktadır.

home_app05BRC
52 yıllık tecrübeye sahip bir İtalyan markası olan BRC (Bogetti Romano Cherasco), otomotiv firmalarına LPG ve CNG dönüşümü için orijinal ekipmanlar üreten bir dünya markasıdır. 74 ülkeye ihraç edilen ürünlerinin tüm parçalarını kendisi üreten firma, aynı zamanda bazı otomotiv firmalarına da OEM parça üretimi yapmaktadır. BRC, 2005 yılında IMPCO Technologies ile birleşerek Fuel System Solutions (FSS) adında dünyanın en büyük alternatif yakıt sistemleri grubunu kurmuştur. Karbüratörlü ve sıralı kitlerin yanı sıra, FSI-TSI (Audi, VW, Seat, Skoda), GDI (Hyundai, Kia), THP (Peugeot, Citroen), DiSi (Mazda) gibi direkt enjeksiyonlu araçlara SDI (gaz fazı) ve LDI (likit enjeksiyon) kitleri ile dönüşüm imkanı sunmaktadır. Ürünün Türkiye tek yetkili distribütörlüğünü 250’yi aşkın bayisi ve 20 yıllık tecrübesiyle 2A Mühendislik A.Ş. yapmaktadır.
.
.
.
.
.
.
.
p_916568Türkiye pazarına 2010’da giren Gasitaly’nin ürünleri arasında benzinli araçlar için sıvı ve buharlı LPG sistemleri ve yine benzinli ve dizel araçlar için CNG dönüşüm sistemleri yer almaktadır. İtalya kökenli Gasitaly markası, dünyada 30’u aşkın ülkede kullanılmaktadır. Uluslararası normlarda üretilen sıralı ve enjeksiyonlu sistemleriyle Türkiye’de de yaygın olarak kullanımı mevcuttur. Gasitaly dönüşümü yapan bayi sayısı 100’ün üzerindedir.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

kitmtmKitMTM, aynı zamanda BRC otogaz ürünlerinin üreticisi olan İtalyan kökenli MTM (Meccanica Tecnica Moderna)’nin bir markasıdır. KiTMTM, MTM’nin 4 tesisinde, 40.000 m2’lik kapalı alanda üretilmektedir. KiTMTM otogaz dönüşüm sistemlerinde, Japon Keihin marka LPG enjektörleri kullanılmaktadır. Türkiye genelinde 60’ın üzerinde bayisi mevcuttur.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
kme-bannerKME
Atiker Şirketler Grubu şemsiyesi altında piyasaya sunulan KME, bir Polonya markasıdır ve özellikle elektronik tasarımı ile öne çıkmaktadır. KME kendi sistemini geliştirmiş olup en iyi ve en çevreci otogaz sistemi kategorisinde Avrupa Kristal Meşe Yaprağı Ödülü’ne layık görülmüştür.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
indirHollanda kökenli Landi Srl and Eurogas Holding BV firmasının 1993 yılında Landi Renzo Grubu tarafından satın alınmasıyla, Landi Renzo bünyesine geçen Landi Otogaz Dönüşüm Sistemleri, 5 kıtada 50 ülkede satışa sunuluyor. İtalyan teknolojisi ile üretilen Landi marka kitler, 4, 6, 8 silindirli; orta ve üst segment araçlar tarafından tercih edilmektedir.
.
.
.
.

home_app041954 yılında kurulan Landi Renzo Otogaz Dönüşüm Sistemleri, bugün 5 kıtada 50 ülkede faaliyet gösteriyor. Landi Renzo aynı zamanda Lovato ve Landi markalarının da üreticisi ve sahibidir. 2010 yılında LPG&CNG sistem elektroniğinde rakipsiz dünya devi olan AEB şirketinin tüm hisselerini satın aldı. Ülkemizdeki tek distribütörü Olgun Oto’dur. Müşterilerine 200‘ü aşkın bayi ve servisiyle yaygın bir satış ve hizmet ağı sunmaktadır. Landi Renzo CNG’de de Ar-Ge’ye verdiği önemle dünyada söz sahibidir. OEM (Orijinal Ekipman Üreticileri) projelerinde de Opel-Fiat-Renault-Dacia-Tata başta olmak üzere birçok araç markası ile çalışmaktadır.

.
.
.
.

home_app011958 yılında İtalya’nın Vicenza kentinde kurulan Lovato Gas firması, 2008 yılında Landi Renzo Grubu’na katılmıştır. Lovato Otogaz Sistemleri, Türkiye’de ve dünyada sektöre ilk giriş yapan firmalardan biri olarak, donanımlı servis ağı ile montaj sonrası hizmetlere de büyük önem vermektedir.

.
.
Mimgas
2000 yılında LPG sektöründe toptancı olarak faaliyetine başlayan Mimsunar Otogaz firması, uzun yıllar LPG sektöründe toptancı olarak faaliyet gösterdikten sonra kendi markası ile tüketicilere ulaşmaya başladı. 30’dan fazla ülkeye ihraç edilen Mimgas Dönüşüm Sistemlerinin üretimi, firmanın 2.500 m² kapalı alanı olan fabrikasında gerçekleştirilmekte, ürünler 200’ün üzerinde bayi ile tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Okcan
Okcan dönüşüm kitleri, 1993 yılı itibarıyla otomotiv sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Okcan Otomotiv’in üretimidir. Okcan Otomotiv, kaliteli ürün üretimi ve güvenli firma olma hedefinde çalışmalarına devam etmektedir.

Platinca
Bir Türk markası olan Platinca, Mega Otomotiv firması tarafından üretilmekte olup %100 yerli üretim ile tüketicilerle sunulmaktadır.

home_app02Dünyada sıralı enjeksiyon sistemini uygulayan ilk markalardan Prins, 1986’dan beri alternatif yakıt sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir kuruluş olarak 50’den fazla ülkede faaliyet göstermekte. Yeniliklerle ilgili araştırma geliştirme çalışmalarına yatırım yapan Prins, kullandığı yüksek kalitedeki malzemeler ve eksiksiz hizmet anlayışıyla, dünyanın en büyük LPG/CNG kit üreticileri arasında yer almaktadır. Prins, farklı ülkelerde Honda, Ford, Chrysler, Jeep, Toyota, Volkswagen ve Volvo’nun fabrika çıkışlı LPG ve CNG’li araçları için de kit üretmektedir. Prins Technomax, Silverline, VSI-2.0, VSI- DI,VSI2-DI ve Direct LiquiMax (DLM) kit, valf koruma sistemi ValveCare ve LPG Tankı bulunuyor.

Romano
1975 yılında İtalya’da küçük bir atölyede kurulan Romano firması, LPG ve CNG ürünleri üretmeye 1983 yılında başladı. İhracata başlayan firma dünya geneline yayılarak, büyümesini hızla sürdürdü. Romano LPG Dönüşüm Sistemleri ülkemizde de uzun süredir kullanılmaktadır.

Tartarini
1941 yılına uzanan geçmişiyle, Tartarini LPG Dönüşüm Sistemlerinin üreticisi Tartarini Auto Limited Şirketi 2000 yılında kuruldu. Tartarini LPG Dönüşüm Sistemleri, İtalya’da Castel Maggiore’de 15.000m2’lik bir fabrikada üretilmektedir. Otomotiv endüstrisindeki alternatif enerji kullanımı üzerine çalışmalarını sürdüren firma ülkemizde de sıralı, karbüratörlü ve enjeksiyonlu kitleri ve yaygın servis ağıyla hizmet vermektedir.

Tomasetto
Merkezi İtalya’nın Castegnero şehrinde bulunan Tomasetto, 30 yıllık geçmişiyle LPG ve CNG sistemleri ve komponentleri üzerine üretim gerçekleştirmektedir. 2000’lerin sonunda Hindistan ve Güney Amerika pazarlarında da satışa sunulmaya başlanan Tomasetto ürünleri ülkemizde de 2006 yılından beri tüketiciyle buluşmaktadır.

vialle1967 yılında kurulan Hollanda kökenli Vialle firması, alternatif yakıt sistemleri üzerine faaliyet göstermektedir. LPdi (Direkt enjeksiyonlu araçlar için) ve LiquidSi (Tüm atmosferik araçlar için) sıvı püskürtmeli LPG sistemini geliştiren Vialle firması, LPG’yi benzin gibi sıvı olarak direkt silindire güvenli bir şekilde veren teknolojiyi başaran ilk şirkettir. Ülkemizde 70’in üzerinde bayisiyle hizmet vermektedir.

.
.
.

Vikars
1999 yılında Bursa’da kurulan Vikars, havalı fren sistemleri, LPG gaz dönüşüm sistemleri ve oto doğalgaz (CNG) sistemleri üzerine üretim gerçekleştirmektedir. LPG dönüşüm sistemlerinde dünya standardı yeterlilik belgeleriyle faaliyet gösteren Vikars, 80 civarı bayisiyle tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Wentgas
tiker Şirketler Grubu’nun bir markası olan Wentgas, 2010 yılından beri ülkemizde sıralı sistem ve karbüratörlü araçlar için LPG sistemleri sunmaktadır. Türkiye genelinde 360 adet bayisi bulunmaktadır.

home_app03Zavoli
Artan otogaz dönüşüm sistemi ve yedek parça ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş farklı birçok şirketi bünyesinden barındıran, Amerika merkezli FSS (Fuel System Solutions) Grubu firmalarından Zavoli, İtalya Cesena’da kurulmuştur. Yıllık 200.000 adet üretim kapasitesine sahip, 5.000m² kapalı, toplam 10.000m² alana kurulmuş üç fabrika ile üretim yapmaktadır. LPG ve CNG dönüşüm sistemleri tasarım, üretim ve satışında uzmanlaşan Zavoli, Türkiye genelinde 5 bölge bayiliği ve 250 noktaya varan satış ve servis ağıyla hizmet vermektedir.
.
.
.
————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Sayfada gösterilen tüm bilgiler, tüketicileri bilgilendirmek amacıyla kamuya açık bilgiler kullanılarak hazırlanmış olup, herhangi bir şekilde tarafımızdan doğrudan veya dolaylı bir tavsiye, görüş, öneri, yönlendirme veya benzeri bağlayıcı bir nitelik taşımamaktadır. Uygun kit seçimi araçların motor tipi, teknolojisi ve silindir hacmine göre dönüşüm ustaları ile beraber eşleştirilerek belirlenmekte olup, sadece harf sıralaması esasına göre sıralamada yer almaktadır. 

 
Sitemizde kullanılan tescilli ticari markalar, logo ve resimler sahiplerine aittir. Ticaret hukuku çerçevesinde teklif niteliği taşımaz.